24 січня 2024
15-20 січня у ліцеї відбувся Тиждень точних наук. Учителі математики, інформатики та фізики запропонували учням багато цікавих заходів.
Урок математики у 6-Б класі на тему "Раціональні числа" Лідія Володимирівна Жумик провела у формі вебквесту "Україна - це ми". У першій частині гри учні розв'язували вправи, подорожуючи картою України. Наступна її частина була присвячена видатним українцям та незламному місту Харкову.
Учні 10-А та 10-Б класів під керівництвом Світлани Петрівни Тітової взяли участь у математичних змаганнях у форматі Mind Game. Їм цікаво було дізнатися нові факти з історії математики під час туру "Вірю - не вірю". Десятикласники проявити логіку при розв'занні задач-загадок, послухали пісні українських виконавців, після яких потрібно було відповісти на непередбачувані запитання. Діти не тільки перевірили свої математичні знання, удосконалили вміння працювати в команді, а й відпочили, насолодилися спілкуванням.
Олена Сергіївна Герез темою уроку - ділової гри з інформатики в 5-Б класі вибрала історію Луцька. Опрацьовуючи тексти культурно-історичного змісту, учні здійснювали пошук інформації у мережі Інтернет та доповнювали власні текстові документи. Дітям сподобалися такі завдання: "Лайк-дизлайк", "Шифрувальник", "Мозковий штурм", "Кластер", "Кубик Блума", "Хто перший".
17 січня для чотирьох команд учнів паралелі 9-х класів учителька інформатики Наталія Каліш провела веселі інтелектуальні змагання у форматі Mind Game. Усі запитання восьми раундів стосуватися тематики тижня, у тому числі музичні та відеозапитання. Змагання пройшли жваво й цікаво. Команди-переможці "Ромашки" і "Why not?" закінчили змагання з майже однаковим результатом (різниця 0,5 бали). Тож гра була справді яскравою!
У 6-А класі, що навчається за програмою Нової української школи, нестандартний урок інформатики "Стаємо програмістами" провів Олександр Сергійович Герасимчук. Ліцеїсти створювали програмний продукт у вигляді інтерактивної гри в середовищі Scratch для учнів початкових класів, щоб полегшити їм вивчення таблиці множення й зробити освітній процес ще цікавішим.
Учням 5-В класу урок математики Оксана Сергіївна Невірець провела у вигляді змагання команд. Учні мали змогу розвинути творчі й інтелектуальні здібності. У них пробуджувався інтерес до математики, виховувалося почуття відповідальності, формувалися математична культура й уміння працювати вкоманді.

Свою першу спробу у фізичному турнірі здійснили учні 7-В класу у супроводі учительки Марії олександрівни Ковальської.

Урок-турнір у 10-Б класі "Олімпіадна інформатика" провів учитель Ігор Володимирович Гісь. Переможці міських та обласних турнірів та олімпіад з інформатики продемонстрували свої методи й підходи до розв'язування задач спортивного програмування, часом відмінні від методів учителя, що робить їх ще більш вартісними.

Для учнів 8-Б класу Людмила Вікторівна Козлова й Ірина Василівна Романчук організували інтелектуальну гру "Математичні розваги". Команди змагались у вмінні розв'язувати логічні задачі, ребуси, музичні та фотозагадки. Гравці отримали позитивні емоції, навчилися злагоджено працювати в команді, продемонстрували максимум кмітливості й організованості.
У 6-В класі урок-узагальнення Марія Борисівна Шиманська провела у формі гри "У світі математики". Діти змагалися у різних конкурсах: "Математична розминка", "Тема", а також пройшли вебквест. Гра активізувала дітей, подарувала їм яскраві емоції.

Під час проведення тижня математики учні 11 класів проходили пробне НМТ з математики, яке дало змогу виявити слабкі місця в своїх знаннях, зрозуміти скільки балів можна набрати на НМТ, вчились орієнтуватись в часі та визначили питання і теми над якими ще варто попрацювати (учителі Лідія Володимирівна Жумик і Наталія Юріївна Стельмащук).

Уміння працювати злагоджено, швидко налаштовуватися на серйозну роботу, незважаючи на стресовість й повітряні тривоги, - це новий для всіх учасників освітнього процесу досвід. У такий час інтелектуальні розваги, на яких поєднується пізнавальна й ігрова активність, - це й розвантаження, і терапія, і можливість зрозуміти, що навчання - цінність, яка сьогодні, на жаль, доступна не всім дітям України.
Дякуємо ЗСУ за можливість учитися й навчати.