Ось і пролетів перший тиждень навчань у другому класі за програмою «Інтелект України». Усього сім днів, а скільки всього вивчено, скільки всього зроблено!!!

Діти залюбки пригадали правила успішних учнів за афірмаціями.

За тиждень навчання вже знають відповідь на одне із запитань ЗНО, адже обговорили появу людей на землях сучасної України.

Одне з улюблених занять – робота з картами.

А ще – вчилися малювати контури України та областей за методикою «Мандрівник».

Незважаючи на те, що літак «Мрія» було зруйновано, учні 2-Б класу вірять, що українці збудують новий, більш досконалий, який установить ще більше світових рекордів. Діти залюбки змайстрували модель власного літака, власної «Мрії».

Усього 7 днів.

А скільки нових знань, скільки нових умінь, скільки нових вражень та нових мрій!!!

Та найцікавіше – попереду!

Галина ЯКИМЧУК

учитель 2-Б класу за програмою «Інтелект України».


Проєкт із амбітною назвою «Інтелект України» в українських школах стартував з 2008 р. За цей час він пройшов апробацію, довів свою ефективність, і ось уже з 1 вересня 2022 р. до нього приєднався наш ліцей.
Метою проєкту «Інтелект України» проголосили модернізацію початкової системи освіти, а саме: створення класів, де б навчалися обдаровані діти за спеціальною програмою. Проєкт має формувати «інтелектуальну еліту нації» завдяки впровадженню сучасних технологій та методик викладання. Навчання в таких класах поєднує використання новітнього обладнання, уміння працювати в команді та залучення різних інтерактивних завдань, які можуть зацікавити учнів. Розробники програми посилалися на досвід Європи та США, де «виховання інтелектуально здібних і обдарованих дітей та молоді вважається одним з найважливіших напрямів державної політики».
У наш динамічний час надзвичайне значення має вміння знайти необхідну інформацію та критично оцінити її. Суть проєкту полягає в розвитку критичного та творчого мислення, навчанні учнів знаходити інформацію, працювати з нею.
Усі предмети взаємопов’язані. Якщо на уроці «Я пізнаю світ» діти вчили клас птахів, то й на читанні й математиці вони будуть розглядати теми й задачі, що стосується цієї ж теми. Якщо із читання працюють над казкою «Снігова королева», то цей твір вони розглядають і на уроці «Я пізнаю світ», де вивчають, як далеко від України розташована країна, звідки сама казка родом.
На уроках використовується багато наочних засобів, зокрема плакатів та відеоматеріалів, презентацій. В ігровій формі учні за 1 урок проходять дуже багато матеріалу.
Ще одна цікава особливість проєкту полягає в тому, що в кожної дитини є робочий зошит (1 на тиждень), у якому вміщено всі предмети. Ніяких книг, ніяких важких портфелів. Тільки робочий зошит та пенал.
Зверну увагу ще й на цікавий психологічний момент. Усі ми пам’ятаємо фразу з дитячого мультфільму: «Як ви яхту назвете, так вона і попливе». Так ось, назва програми, за якою навчається наш клас, – «Інтелект України». Якщо учні, батьки й вчителі знатимуть про інтелект, обдарованість класу, то всі будуть прагнути цього, докладатимуть максимальних зусиль, щоб так і трапилося. У такому середовищі однодумців формуватиметься мислення, здобуватимуться знання. Кращі будуть тягнутися до кращих. Програма буде дуже цікава не тільки нашим першокласникам, але й їх батькам.
Наприклад, небагато батьків знали, що на Землі є 5 океанів. А учні 1-Б, які навчаються за програмою «Інтелект України», не тільки це знають, але й назвуть всі та повідомлять, що 8 червня 2021 року Національне географічне товариство визнало існування Південного океану. А ще розкажуть про країни, з якими межує Україна, мешканців морів та океанів, швидко розв’яжуть математичні завдання, бо це – «Інтелект України».
Діти не тільки навчаються, але й цікаво проводять кожну хвилинку.
«Інтелект» – це цікаві перерви!


«Інтелект» – це зустрічі із казковими друзями!

«Інтелект» – це цікава математика, коли є містер «Ікс» та безліч чисел на карнавалі!

«Інтелект» – це вміння маскуватися!

«Інтелект» – це активна громадянська позиція!

«Інтелект» – це навчання та конкурс талантів навіть під час повітряних тривог!

Та найголовніше «Інтелект» – це любов та майбутнє України!

Галина ЯКИМЧУК, учитель 1-Б класу за програмою «Інтелект України»

p.s. Поділюся враженнями батьків від програми «Інтелект України»:

Моя доня Софія – першокласниця. Щодо обрання закладу середньої освіти для її навчання сумнівів жодних не виникало, оскільки сама випускниця колись гімназії, а тепер ліцею. Проте вибір освітньої програми став неабияким випробуванням. Ми щиро вдячні закладу освіти в особі його мудрої керівниці – Марії Миколаївні за те, що впровадила освітню програму «Інтелект», і ми стали тими щасливцями, які будуть апробувати її на власному досвіді. Переваг безліч: і темп навчання, що вимагає мобільності від першачків, сприяє атмосфері здорової конкуренції між учнями; і формування амбітності вже в такому юному віці, оскільки дитина вмотивована до навчання, щодня спішить до школи; поєднання цифрових із традиційними педагогічними технологіями, що дозволяє йти в ногу із часом та розвитком сучасного інформаційного соціуму. Доцільно зазначити, що всі необхідні навчальні матеріали зосереджені в одному зошиті із друкованою основою, що звільняє від необхідності мати безліч зошитів та підручників. Це дозволяє батькам розслабитись та не перейматись, чи дитина нічого не забула покласти до плечака. Важливим є дбайливе ставлення до здоров’я дітей, оскільки такий підхід дозволяє не носити зайвої ваги та зберегти спини максимально рівними та здоровими. «Вишенькою на торті» у нашому ліцеї є високваліфіковані педагоги, у руках яких освітня програма «Інтелект» програється, як симфонія в руках досвідчених музикантів. Тому висловлюємо щиру вдячність нашій дорогій Галині В’ячеславівні, виховательці Лесі Володимирівні, найкращому логопеду та педагогам мистецтва. Від щирої душі любимо вас!

Мама Софії

Сама назва «Інтелект України» говорить про високий інтелектуальний рівень розвитку дітей! З власного досвіду знаю декілька діток, які вже навчаються за цією програмою не перший рік, спілкувалася з мамами, з вчителями. Однозначно це преміум програма! Діти ідуть в школу з задоволенням, звісно, насамперед це заслуга вчителя!!!! Програма не легка, але дуже цікава, професійні якості вчителя тут добре видно! («У 14 ліцеї навчатися в Інтелекті – найпрестижніше», – як говорить моя сусідка)

Я задоволена нашим вибором! Дуже зручно щотижневі зошити! І нам пощастило з першою вчителькою!!!

Мама Савелія

Ми дуже задоволені навчанням нашого сина за програмою «Інтелект України». А головне, що дитині цікаво навчатися. Спостерігаючи за нею, ми бачимо, наскільки він виріс у своїх знаннях. Цікава методика викладання та, звісно, старання та запал нашої Галини В’ячеславівни дуже розвинули здібності нашого сина. Програма сприяє формуванню мислення, пам’яті, уваги, швидкої реакції, організованості.

Дякуємо за можливість навчатись за цією програмою. Та велика подяка Галині В’ячеславівні за реалізацію цього освітнього проєкту, цікаву подачу матеріалу та віру в наших дітей.

Мама Сашка

Програма «Інтелект України», на мою думку, для маленьких «чомучок». Вона дуже цікава та насичена, розвиває в дітей винахідливість та творчу уяву.

Програма відрізняється від інших традиційних методик навчання. Часте повторення правил, виділення головної фрази, речення. Наголошується, що важливо запам’ятати!

І, звичайно, вага портфеля тішить! Але дитині бажано вміти читати ще до школи!

Мама Марії

Мій короткий відгук про навчальну програму «Інтелект»

1. Нестандартне навчання;

2. Відсутність підручників;

3. Багато завдань;

4.Кілька предметів в одному зошиті;

5. Змагальні вправи;

6. Можливість працювати із завданнями відразу в зошиті;

7. Мультимедійні навчально-розважальні вправи.

Програма подобається.

Тато Вероніки

Ми дуже раді, що навчаємося за програмою «Інтелект України». По своїй дитині бачу прогрес, бо почала читати, самостійно робити вправи в робочому зошиті.

На мою думку, ця програма всебічно розвиває дитину. Вправи цікаві, робочі зошити яскраво ілюстровані, що сприяє концентрації уваги. Багато завдань, які потрібно виконувати за допомогою кольорових олівців.

Мама Мар’яни

Як на мене, програма дуже насичена та цікава. Заняття нестандартні та досить динамічні, з елементами гри, з казковими персонажами,дітям точно не нудно. Інформації багато, і спочатку ясумнівалась, чи зможе дитина стільки засвоїти. Але, як виявилось, матеріал періодично повторюється для кращого запам’ятовування.Сподобалась розмітка для письма в робочих зошитах, дитині легше зорієнтуватися при спробах написання.

Мама Насті

Досить великий обсяг та складність матеріалу, тому батькам потрібно розуміти, чи дитина готова й зможе його опрацювати.

Але дітям цікаво, адже виконання завдання відбувається в різних формах, зокрема й ігрових. Перевага в робочих зошитах-книгах, які щотижнево змінюються, і дитині не потрібно носити і використовувати великі книги, адже увесь матеріал, що опрацьовується в школі і вдома, в одному посібнику. Наявність таких зошитів дозволяє виконувати завдання вдома самостійно.

Тато Захара

Програма дуже цікава. Мені особисто дуже подобається. Бачу по Павлику, що йому подобається вчитися. Особливо цікаві зоряні перегони й математика.

Мама Павлика

Програма «Інтелект» спрямована на

- всебічний розвиток дитини;

- виховання патріотизму, любові до своєї країни;

- пізнання світу, природи;

- взаємодію діток, ігри і розвиток, співпрацю;

- розвиває музичні здібності;

- закладає основу для подальшого навчання.

Нам подобається.

Мама Вікторії

Звичайно, програма дуже відрізняється від інших, але дуже цікава. Розвиває всебічно. Подається матеріал в доступній для дітей формі. Ще дуже подобається те, що рюкзак в дитини значно легший завдяки тому, що вся інформація зосереджена в одному великому зошиті і в декількох менших.

Мама Мирона