25 жовтня 2022
У 1972 році учасники історичної Стокгольмської конференції заснували Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day). День, щоб сприяти просуванню ідеї дбайливого ставлення до природи. Учні 8-9-х класів КЗ ЗСО «Луцький ліцей №14 імені Василя Сухомлинського Луцької міської ради» провели захисти проєктів на екологічну тематику.
Сьогодні екологічні проблеми є одними із найважливіших і визначають рівень добробуту всієї світової цивілізації, зокрема й нашої країни.
Уже понад вісім місяців Україна у вогні, зазначали учні, під постійними ворожими обстрілами. Сотні тисяч життів обірвані або зламані. Російські війська створюють не тільки техногенні та екологічні катастрофи, вони також руйнують природні території з рідкісними видами рослин і тварин, які знаходяться під загрозою зникнення. Адже під час війни ще більше забруднюється наше середовище, а поки вона не закінчиться, довкілля буде важко покращити. Але принаймні потрібно робити необхідні кроки: прибирати в парках, викидати сміття у відведених місцях, домогтися чіткого сортування побутових відходів, використання очисних споруд промисловими підприємствами, сприяти забороні незаконної вирубки зелених насаджень.
Особлива увага у проєктах приділялася стану повітря. У життєдiяльностi людини повітря є одним із головних продуктів споживання й основною умовою існування. Адже без їжі людина може обходитись 5 тижнів, без води - 5 днів, а без повітря – 5 хвилин.
Стан атмосферного повітря в Україні зазначається як незадовільний, а у деяких регіонах (наприклад, Маріуполь, Кривий Ріг, Запоріжжя та ін.) - вкрай загрозливий. Головним джерелом забруднення атмосферного повітря в Україні від викидів стаціонарних джерел є підприємства паливно-енергетичного комплексу - 36% від загального обсягу викидів, підприємства обробної - 35% та видобувної промисловості - 25%. Основними забруднюючими речовинами є оксиди вуглецю, азоту, диоксиди сірки, аміак, феноли, формальдегід, бензапірен.
Сьогодні більше, ніж коли-небудь, збереження життя на Землі вимагає від нас почуття загальної відповідальності. Тільки спільними зусиллями всього людства ми зможемо досягти позитивних результатів і забезпечити здоров’я наступних поколінь!