03 травня 2023

З метою удосконалення умінь, навичок грамотно та чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях щодо захисту здоров’я та життя, закріплення теоретичних знань, вправлянні в наданні першої домедичної допомоги в ліцеї 25 квітня проводився День цивільного захисту.

До проведення залучалися керівний та командно-начальницький склад ЦЗ ліцею, особовий склад формувань ЦЗ, весь постійний склад педагогів та учнів 1-11 класів.

Для учнів 1-2-х класів старшокласники, які вивчають предмет «Захист України», провели інформаційні хвилини «День цивільного захисту в ліцеї».

У 1-Б, 2-Б, 3-А класах відбулися зустрічі із лікарями, бесіди «Щоб здоров’я мати – треба про нього дбати», практичні заняття «Перша допомога при травмах і отруєнні хімічними сполуками».

Учні 2-А, 2-Г, 2-Д, 3-Б, 6-Г, 7-Б класів відвідали виставку пожежно-рятувальної служби Головного управління ДСНС України у Волинській області, ознайомилися із пожежною технікою аварійно-рятувального загону спеціального призначення.

Для учнів 1-А, 2-В, 8-А, 8-В, 8-Г класів була проведена зустріч із головним інспектором відділу організації профілактичної роботи Головатчуком І. та провідним інспектором Самойленком В. Під час тренінгу учні поглибили знання про правила пожежної безпеки в побуті, дії в разі виявлення підозрілих або вибухонебезпечних предметів.

Для учнів 5-х класів співробітники ДСНС у Волинській області провели бесіду-практикум «Актуальні для сьогодення правила безпеки».

Майстер-клас «Як діяти під час виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів» був проведений працівниками піротехнічного відділу управління ДСНС у Волинській області Медведчуком Р. і Морозом В. для учнів 6-А, 7-В, 10-А класів.

Учні 1-Б, 1-В, 1-Г, 3-В, 3-Г, 4-х класів знайомилися із особливостями роботи рятувальника та аварійно-рятувальною технікою спеціального призначення. З ліцеїстами працювали Нестеров В. – начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи із громадськістю, Федік В. – пожежнийрятувальник, Бертнік В. – водій, Охоцький Д,, Лукашевич В. – провідні спеціалісти ДСНС у Волинській області.

Доцент кафедри цивільної безпеки ЛНТУ Вісин О.О. зі студентами на тренінгу для ліцеїстів 6-Б, 10-Б, 10-В класів пояснила та відпрацювала алгоритм надання долікарської допомоги.

Соціальний педагог Войціховська О.П. для учнів 8-Б класу провела пізнавальне заняття із елементами тренінгу «Правила поведінки під час надзвичайних ситуацій». Практичний психолог Приймачук Р.В. – тренінг для учнів 9-Б класу «Перша психологічна допомога в надзвичайних ситуаціях».

Учні 9-В, 11-А, 11-Б класів переглядали й обговорювали документальний фільм «Маріуполь. Невтрачена надія», 6-В, 7-Г, 9-А класів – відео «Алгоритми дій при виявленні підозрілого предмета в громадських місцях».

Мета, поставлені завдання та заплановані заходи відпрацьовані в повному обсязі згідно з планом проведення Дня ЦЗ.