11 жовтня 2021
«Народ, який не бажає годувати свою армію, незабаром буде вимушений годувати чужу», - якось сказав Наполеон Бонапарт. Перефразовуючи ці слова, можна сказати, що народ, який не вчить власну історію, з часом може стати частиною історії іншого народу. Тому так важливо вивчати історію, щоб усвідомлювати її уроки та не повторювати допущених раніше помилок, щоб знати, хто ми та якого роду, щоб пишатися своїм величним минулим та проєктувати своє успішне майбутнє.
Продовжуючи вивчення історії свого народу, на запрошення Тетяни Анатоліївни Коширець учні 4-Б класу відвідали народний етнографічний музей «Світлиця» Луцького НВК «Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського». Екскурсію на тему «Український рушник» провела Богдана Джуплій, учениця 3(7)-А класу гімназії.
Учні побачили велику колекцію вишиваних рушників, серед яких старовинні й сучасні, ткані, полотняні, вишиті хрестиком, гладдю, занизуванням, з різними орнаментами та оторочуванням. Дізналися, що впродовж віків рушникам надавалося важливе образно-символічне значення. Не було, здається, в Україні жодної оселі, яку не прикрашали б рушники. Рушники з давніх-давен символізували не тільки естетичні смаки, але й були обличчям оселі, відтак і господині. Вишитий рушник пройшов крізь віки і нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові та залишається етнічним культурним символом України.
Велика вдячність учнів 4-Б класу і класовода Якимчук Г.В. завідувачу народного етнографічною музею «Світлиця» Тетяні Анатоліївні Коширець за промінчик знань з історії рідного народу, який освітив допитливі очі юних гімназистів!