10 жовтня 2023
8 жовтня учні 6-В класу здійснили екскурсійну поїздку трьом неймовірними, казковими замками, які ще називають "Золотою підковою Львівщини".
Побували в Олеському замку, що височіє на 50-метровій горі. Колись саме тут, за чутками, проходив легендарний Чорний шлях, яким татари нападали на Україну, ховаючись у лісах. Саме ця гора була однією з головних перешкод на їхньому шляху, тому замок існував уже на початку 14 століття. Його неодноразово руйнували та спалювали дотла.
Цікаво було в Підгорецькому замку, що призначався для відпочинку гетьмана Станіслава Конєцпольського, одному із кращих у Європі зразків, де поєдналась палацова архітектура й бастіонні укріплення. Ще якихось чотири століття тому тут були великі зали: Золота, Дзеркальна, Жовта, Зелена, Кармазинова, Столова, два кабінети – Мозаїчний та Китайський. Тепер за оповідями місцевих жителів у ньому можна зустріти привида Білої Пані.
Відвідавши Золочівський замок, зрозуміли, що він був і фортецею, і королівською резиденцією, і панською садибою. Устиг навіть побувати навчальним закладом і в’язницею. Одна із загадок замку – камені із зашифрованими посланнями, які датуються кінцем 14 століття, їх ще досі не розшифровано.
Усім надзвичайно сподобалася мандрівка!