29 вересня 2021
Наша бібліотека – це місце, де збирається педагогічна та учнівська громада, тож і вважаємо її серцем гімназії. Нині бібліотека є платформою для неформальної освіти молоді, місцем проведення інтелектуального дозвілля, простором для самореалізації та творчого розвитку.
Часто гості книгозбірні запитують, чи відвідують бібліотеку старшокласники. Якщо читають щось, то що саме?
Сьогодні поширеним є стереотип про молодь, яка зовсім нічого не читає, окрім дописів у соціальних мережах. Вважають, що вона просто «не вилазить» зі своїх девайсів. Проте можемо сміливо сказати, що це зовсім не так. Без сумніву, ґаджети, зокрема телефони чи комп’ютери, стали невід’ємним атрибутом життя, проте й книжки та періодичні видання не менш важливі. Це можуть підтвердити рецензії та огляди в соцмережах наших учнів. Є чимало спільнот, у яких дівчата і хлопці розповідають про книжки, зокрема про нещодавно прочитані. Уподобання читачів різні: хто полюбляє гостросюжетні детективи, книжки про роботу митників, оперативників, історичну літературу, сучасну українську літературу. На будь-які запити ми, бібліотекарі, можемо запропонувати відповідні книги, адже фонд поповнюється новітніми цікавими виданнями.
Отож бібліотека закликає:
Читай! Формат сьогодні значення не має,
Зроби свій вибір: КНИГА – над усе.
Вона нам світло істини несе.

Завідувач бібліотеки
Марія Дацюк