13 листопада 2019

Учні 1-А класу активно долучилися до заходів з нагоди Дня української писемності та мови.

Цікавою була екскурсія в Центральну дитячу бібліотеку. Гімназисти стали учасниками дійства, приуроченого 9 листопада. Переглянули відео про мову, яке нікого не залишило байдужим, адже всі побачили, скільки царських та інших указів було спрямовано на те, щоб знищити нашу рідну мову. Організатор заходу розповіла учням цікаві факти про українську мову, а потім провела змагання, поділивши учасників на дві команди. Завдання були надзвичайно цікавими: учні відповідали на запитання вікторини і отримали несподівані призи; із розсипаних слів складали прислів’я; за шифром шукали слово, яке було заховане на сторінках енциклопедій. Але найцікавішим став конкурс, в якому по два учасники від команди показували фразеологізми. Усі отримали величезне задоволення і позитивні емоції від спілкування з хранителями книгозбірні. Зрозуміло, що повернулися з екскурсії з улюбленими книгами, які читали вже дорогою до гімназії.
А напередодні Дня писемності і мови учні 1-А класу провели музичний флешмоб «Новинки у правописі», під час якого ознайомили гімназистів зі змінами в правописі. Уже потрібно звикати до написання слів: пів Луцька, священник, фавна, павза, авдиторія, катедра, етер, міт, Бористен, ексчемпіонка, єврозона, екопродукт, віцепрем’єр, експрезидент, Святвечір… Це далеко не повний перелік слів, написання яких потрібно запам’ятати, тому читайте «Зміни та правила в правописі» й будьте інтелектуалами!
Юлія Вікторівна Кучинська, класний керівник 1-А класу,
Кравчук Ангеліна, учениця 1-А класу