02 березня 2023
Робота з мікроскопом у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі – це захопливий і корисний вид дослідження для дітей, що дозволяє їм досліджувати світ, який не можна побачити неозброєним оком.
Учні 6-А класу Луцького ліцею 14 імені Василя Сухомлинського долучилися до дослідництва. Роботи в школярів було чимало. Ліцеїсти вивчали основи мікроскопії, будову мікроскопів та їх складових. Досліджували готові зразки, зокрема листя, волосся, кристали, ротові апарати, тканини, клітини, препарати з мікроорганізмами тощо. Використовували мікроскоп з великою збільшувальною здатністю.
Цікавим етапом майстер-класу стало створення учнями макросвітлин. За допомогою комп’ютерних технологій переглядали їх на екрані та визначали, кому ж краще вдалося зобразити «невидимий світ». Команда переможців отримала свої призи.
Робота з мікроскопом допомагає дітям формувати наукову думку, творчість та уміння спостерігати й аналізувати. Вона може стати початком для подальших досліджень.