30 вересня 2019

27 та 28 вересня учні математичних 4(8)-Б та 6(10)-Б класів відвідали музей видатного математика і патріота, нашого земляка, академіка Михайла Пилиповича Кравчука у с.Човниця Ківерцівського району.

...у 1938 році був репресований радянською владою і помер на Колимі 9 березня 1942 року...

Постраждав за свою українськість, за любов до рідної мови, за переконання, що математику треба викладати, пояснювати, а учням вивчати тільки рідною і зрозумілою материнською мовою.

«Моя любов - це Україна і математика» - казав Михайло Кравчук.

Методи М. Кравчука використані в США, Японії та інших країнах при моделюванні кібернетичної техніки. Наукові праці М. Кравчука широко використовували американські автори першого у світі комп'ютера. Відомо, що Джон Вінсент Атанасов при створенні першого комп'ютера користувався з наукового доробку Кравчука. Про це випадково дізнався бібліограф українського вченого д-р Іван Качановський з Вашингтона. «Я знайшов листа американського вченого до М. Кравчука, де він пише, що користався його матеріалом», — згадує д-р І. Качановський. Тільки в 2001 р. праці Кравчука були використані в Америці у 15 наукових статтях. Михайло Кравчук — один з засновників ЕОМ (електронно-обчислювальної машини). Уже в 21 сторіччі ЮНЕСКО внесла ім'я Михайла Кравчука до переліку найвизначніших осіб. Упродовж останніх років з'явилися несподівані, на перший погляд, застосування наукових здобутків Кравчука в прикладній математиці та комп'ютерних науках.


Вчителі Валентина Веніамінівна Кошманюк,

Світлана Петрівна Тітова

Наталія Миколаївна Каліш