15 жовтня 2024

Чутливою й здатною до внутрішніх змін у бік кращого робить дитину розуміння й відчуття краси, за висловом Василя Сухомлинського, — «духовне життя у світі прекрасного».

Саме в такому світі краси й добра побували юні сухомлинівці та вчителі під час заходів, які традиційно проводяться в ліцеї у дні, коли вшановуємо пам’ять Великого Педагога, чиї ідеї не лише не втрачають своєї актуальності, а й допомагають у розбудові Нової української школи. У цьому переконалися слухачі школи молодого педагога «Перші кроки до майстерності», отримавши на черговому її занятті сто корисних порад від Василя Сухомлинського, які допоможуть їм упевнено розпочати свою професійну діяльність, визначити власну траєкторію удосконалення фахової компетентності, а головне – знайти правильний шлях до сердець своїх вихованців.

У рамках Сухомлинівських днів у всіх класах ліцею цьогоріч відбулися різноманітні надзвичайно цікаві й пізнавальні заходи, як-от: презентація класного проєкту 8-Г класу «Сухомлинський очима дітей» учням перших класів, години тематичного спілкування «Виховуй у собі людину», уроки щастя «Людина починається з добра», квест «Стежками життєвого шляху В.Сухомлинського», інсценізації казок, конкурси малюнків до творів Великого Педагога, створення книги завдань за ними, літературні вікторини, бібліотечна кав’ярня «Виховувати людину – це передусім знати її душу…», літературні хіт-паради, конкурси читців, ранкові зустрічі «Казка в гості завітала», захист проєктів «Мій улюблений твір Василя Сухомлинського», екскурсії в музейну кімнату Василя Сухомлинського. У бібліотеці ліцею читачі мали можливість ознайомитися з матеріалами постійно діючої тематичної вставки про Василя Сухомлинського «Любляча душа і виховання» та виставки періодичних видань та посібників «Учитель – легенда, учитель від Бога». Великий інтерес і захоплення у всіх учнів та педагогів викликали виставки сімейних реліквій «Тепло наших родин» та дитячих малюнків за творами В.О.Сухомлинського «Світ любові й добра».

Педагогічний колектив ліцею постійно звертається до спадщини Василя Сухомлинського, адже вона є для нас невичерпним джерелом життєвої мудрості й творчого натхнення.