14 жовтня 2019

- Володю, як виникла ідея знімати та публікувати у соцмережах відеоогляди прочитаних книжок?

- На Youtube мало україномовного відео. Переважно, діти записують як вони граються в ігри, до того ж коментують російською. А ми вирішили зробити більше відео українською, і зробити їх корисними та цікавими! Читаємо ми багато і залюбки ділимося своїми враженнями.

- Як ти потрапив у прямий ефір на телепередачу "Ранковий гість"? Адже далеко не кожного учня запрошують на телебачення.

- Ми знімали багато відео, вони набирали вподобайки. І це побачили автори передачі "Прочитано". І спочатку нас з мамою запросили записати огляд цікавих книжок у книгарні "Є", що у Луцьку на вул. Лесі Українки. Ми записали поки два огляди на професійну камеру, нас знімав відеооператор. Це були книги "Дикий робот" Пітера Брауна і "36 і 6 котів" Галини Вдовиченко. А вже після цих зйомок нам подзвонила ведуча телепрограми "Ранковий гість", пані Богдана, і запросила на прямий ефір 4 жовтня.

- Яке запитання журналістів тобі запам'яталося?

- Мені сподобалося запитання про те, яку б я порадив книжку для їхніх синів :)

- А в чому полягала твоя волонтерська робота на фестивалі "Фронтера"? Адже торік ти був тільки відвідувачем, а цього року став наймолодшим волонтером.

- Почнемо з того, що волонтером я був разом із мамою, Наталкою Каліш. Два дні 5 і 6 жовтня ми супроводжували дитячого письменника Івана Андрусяка на усі його заходи. Оскільки він не лучанин, а приїхав з Києва, ми допомагали йому вчасно прибути на заплановані зустрічі з пластунами, з читачами Волинської обласної бібліотеки для дітей, учнями приватної школи, і також вчасно прибути на ефір в ту ж саму студію, що й ми напередодні. А також я, уже без мами, проводив панові Іванові та його дружині пані Катерині екскурсію Луцьким замком, показав, де обов'язково треба сфотографуватися у короні, де можна подивитися багато красивих картин (прим. Художній музей), де попити чаю :) щоб зігрітися.

- Чи повернувся ти з Фронтери з новими книжками?

- Yes, ми купили книжку "Зюзя" Сергія Куцана, а Іван Андрусяк подарував мамі збірку своїх дорослих віршів, а мені - "Сім нескладух Говорухи" Саші Кочубей.

- Які у тебе літературні плани?

- Багато літературних планів. По-перше, прочитати багато книжок! У стосику чекає мінімум 15. По-друге, зняти відео на Новий рік про Топ-10 книжок 2019 року. Ну а наступного року знову взяти участь у вже Третьому міжнародному літературному фестивалі "Фронтера".

Інтерв'ю взяли учні 2-А і 6(10)-Б Сашко і Андрій Симки