27 березня 2023
Проєкт з формування соціально-громадянської компетентності дітей старшої групи №1 та учнів 4-Б класу початкової школи Луцького ліцею №14 імені Василя Сухомлинського "Обереги нашого народу"
Новизна проєкту полягає в особливій інтегрованій формі проведення освітньої діяльності з дітьми різновікових груп дошкільнят та учнів, у якій центр зміщений з результату й продукту діяльності на сам процес. Розробка заходів велася таким чином, щоб охопити всі види дитячої діяльності та освітні області згідно Державного Стандарту.
Спільно з учнями початкової школи дошкільнята відвідали народний етнографічний музей "Світлиця" у ліцеї та музейну кімнату в садочку, пригадали народні та родинні обереги, виконуючи завдання з цеглинками Lego, після чого була організована спільна творча вітальня для всіх дітей.
Ліцеїсти, завітавши в дитячий садок, пограли з майбутніми першокласниками в народні ігри та взяли участь у флешмобі. Поділилися досвідом виготовлення родинного оберегу – ляльки-мотанки та показали власну колекцію оберегів, виготовлених своїми руками.
Підсумком проєкту стало родинне свято, на якому діти ознайомилися з виставкою родинних оберегів та реліквій, українськими ремеслами, виготовили жайворонків з глини, влаштували ярмарку, а виручені кошти перерахували на ЗСУ. Так дітям вдалося отримати чимало позитивних емоцій від спільного спілкування.