12 жовтня 2023

В актуальності творчої спадщини Василя Олександровича Сухомлинського в сучасному освітньому процесі вкотре переконалися вчителі й учні нашого ліцею, беручи участь у заходах з нагоди 105-ї річниці від дня народження великого педагога.

У рамках традиційних Сухомлинівських днів відбулися педагогічні читання «Використання спадщини В.О.Сухомлинського в освітньому просторі Нової української школи». Значення рідної мови в житті кожного громадянина України, патріотичне виховання молоді, виховний потенціал казок та оповідань В.Сухомлинського, педагогіка партнерства в освітньому процесі й практичне втілення її принципів у проєктній діяльності, психолого-педагогічна компетентність сучасного вчителя – такі важливі питання розкрили в надзвичайно цікавих і змістовних виступах директор ліцею М.М.Кардаш, учителі О.А.Кравчук, М.М.Семенюк, А.В.Свинчук, Н.С.Киця, О.Б.Рудницька, Н.М.Каліш, практичний психолог Р.В.Приймачук, заступник директора Ж.В.Сіміцька, підкресливши важливість та актуальність порад великого педагога у їх вирішенні.

Власний досвід практичного втілення ідей В.Сухомлинського в сучасному освітньому закладі О.А.Кравчук, Н.М.Каліш, О.Б.Рудницька, А.В.Свинчук також презентували на обласних педагогічних читаннях, які відбулися на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Над мудрими словами великого педагога задумалися учні 1-11 класів під час позакласних заходів, проведених класоводами, класними керівниками, вчителями-предметниками, бібліотекарями нашого ліцею. Наставники запропонували дітям найрізноманітніші теми для обговорення,а також нестандартні форми проведення заходів, як-от: класні проєкти, дискусії, уроки доброти, інсценізації, літературні години, бібліо-кав’ярню. Учні побували на екскурсії в нашій музейній кімнаті Василя Сухомлинського. Чудові творчі роботи ліцеїстів, родинні вишиванки-обереги, присвячені педагогу, були презентовані на виставках, організованих учителями образотворчого мистецтва й трудового навчання.

Педагогічний колектив ліцею звертається до спадщини Василя Сухомлинського, яка є для нас невичерпним джерелом життєвої мудрості й творчого натхнення, не тільки у дні вшанування пам’яті Учителя учителів, адже ми розуміємо, що його ідеї й поради особливо актуальні в період активної розбудови національної освіти в Україні.