06 жовтня 2020
«Серцевина, душа педагогічної праці – це неповторність життєвих явищ, радість оновлення, необхідність творчості», – саме ці слова Василя Сухомлинського стали провідною думкою перших педагогічних онлайн-читань «Нова українська школа крізь призму ідей Василя Сухомлинського», які відбулися 29 вересня у нашій гімназії. Розпочався захід з вітального слова директора Марії Кардаш, яка дала педагогам мудрі поради щодо втілення в практику завжди актуальних положень, викладених у творчій спадщині Великого Педагога. З програмою педчитань і педагогічними ідеями В.О.Сухомлинського, які є основними компонентами формули НУШ, учасників заходу ознайомила заступник директора Жанна Сіміцька.
Своїми думками й цікавими дослідженнями праць Василя Олександровича поділилися з колегами Тетяна Головань, Оксана Стащук, Анатолій Свинчук, Світлана Романенко, Наталія Назарчук, розкривши питання гуманної взаємодії з учнями як важливого складника педагогічної творчості й майстерності вчителя, використання творчої спадщини Василя Сухомлинського під час інтегрованих уроків у початковій школі й у гімназії, втілення педагогіки гуманізму на уроках словесності, компетентнісного підходу до якості освіти на засадах ідей В.О.Сухомлинського.
Учасники педагогічних читань переконані, що ідеї В.Сухомлинського, які так активно відображені в Концепції «Нова українська школа», дійсно будуть реалізовані в наших сучасних реаліях і допоможуть зробити українську школу відкритою, цікавою та сучасною.