05 квітня 2023
З 20 березня до 2 квітня наш заклад активно долучився до проведення Всесвітнього тижня грошей Global Money Week, тема якого «Плануйте свої гроші, плекайте своє майбутнє», а гасло «Навчайся! накопичуй! заробляй!».
40 класів брали активну участь в інтерактивних заходах, ініційованих Національним банком України.
Команда ліцею (учні 9-Б класу) долучилася до European Money Quiz – найбільшого змагання з фінансової грамотності, увійшовши в шістнадцятку команд, які правильно відповіли на всі питання вікторини. Усього до змагання в Kahoot доєдналося 1411 команд зі всієї України.
Малі розумники 1-А класу, учні 4-В взяли участь у вебінарі «Хочу і можу. Перші гроші». Діти дізналися, що таке сімейний бюджет і для чого він потрібен, а також отримали практичні рекомендації для ощадливого споживання вдома та в школі, зрозуміли, як ухвалювати розважливі рішення щодо покупок.
Учні 1-Б класу, долучившись до інтерактиву «Гроші та добробут у моїй країні», запропонували унікальні макети нових купюр, виростили грошове дерево, розкрили механізм накопичення коштів у банці, створили чарівні скарбнички, у яких ніколи не закінчуються гроші.
У 2-А класі на уроці з фінансової грамотності дізналися про «Готівкові та безготівкові гроші», а в 1-Г – про перші заощадження та свинку-скарбничку.
Учні 2-В, 2-Г, 2-Д, 3-Б, 3-В, 3-Г, 4-А, 4-В класів початкової школи, гуртківці «Артрелаксу» із захопленням узяли участь у майстер-класі «Банкнота за 10 кроків» від головного фахівця управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Тетяни Сидоренко.
У 2-Б, 2-Д класах проведено yрок з фінансової грамотності «Вивчаємо банкноти і монети України». Ліцеїсти дізналися, навіщо потрібні гроші, які вони бувають, а також знають тепер, як не дати себе ошyкати.
Учні 3-А, 4-А, 4-Б, 4-Г, 5-А, 5-В, 6-Г, 7-Б, 7-Г, 8-А, 8-В, 8-Г, паралель 9-х класів, 10-Б, 11-А класів здійснили віртуальну екскурсію в Музей грошей НБУ.
У 2-Г, 3-Б, 3-Г класах переглянули відео «Перші гроші. Банкнота і монета».
«Історію виникнення грошей», «Гривня – наш символ», «Мій перший бюджет» переглянули учні 5-Б, 6-А, 6-Б, 7-А, 8-Б, 10-Б класів. Ліцеїсти 5-Г долучалися до вікторини з фінансової грамотності.
Учні 7-В, 10-А класів переглянули відеокурс «Школа платіжної грамотності», де ознайомилися з темами «Моя перша платіжна картка», «Сучасні платіжні технології» та «Розрахунки в інтернеті».
Ліцеїсти 10-В спілкувалися про витрати та заощадження, а учні 11-Б з’ясували топ 5 правил фінансово грамотної людини. 11-А активно долучився до вікторин у Kahoot.
Учні паралелі 8-х класів пройшли опитування з фінансової грамотності для підлітків.
Ліцеїсти протягом тижня в галереї на постійно діючих стендах мали можливість ознайомитися з інформацією про майстрів слова на грошових купюрах, дізнатися про видатні постаті на монетах та банкнотах українських гривень
Велика подяка Національному банку України за організацію цікавих заходів з фінансової грамотності.
#ГраНавчанняДобробут #GMWUkraine2023 #PlanYourMoney #PlantYourFuture #GMW2023