03 грудня 2020
26 листопада 2020 року учні 1х класів гімназії разом з учителем історії Сергієм Володимировичем Яцишиним завітали у Народний етнографічний музей «Світлиця», що діє у Луцькому НВК «Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського». Що таке музей, яких видів вони бувають, для чого створюються, який шлях проходить експонат від моменту появи у музеї і до експонування діти дізналися від керівника музею Тетяни Анатоліївни Коширець. Анна Данилюк, учениця 5-Б класу, розказала юним гімназистам про історію створення Народного етнографічного музею, познайомила із виставками, які у ньому представлені, оповіла про те, якою колись була українська хата. Учні мали можливість оглянути раритетні надбання гімназійного музею, поділитися своїми знаннями з уроків історії про те, чому окремі знахідки потребують реставрації. Екскурсанти дізнались про акцію «З бабусиної скрині – на музейну полицю», що проводиться щороку з метою поповнення фондів «Світлиці».