16 жовтня 2023
Ліцеїсти 6-А класу побували в музеї під відкритим небом «Козацька Січ», що знаходиться в с. Оздів. Отаман куреня «Чорна Рада» розповів про відреставрований курган, який знаходиться на території музею, про життя й побут козаків. Продемонстрували й показали нам різні види зброї, яку використовували козаки – від холодної до вогнепальної.
Окрім екскурсії, на території музею учні мали родинне свято «Козацькому роду – нема переводу!» Дійство розпочалося з представлення родинного дерева. Євген Слипець з мамою в деталях розповіли цікаву й насичену історію свого роду. Далі були справжні козацькі змагання! Перетягування канату, де тричі діти й батьки випробовували свої сили. Змагання «Хто більше принесе води на куліш» було веселим та азартним. Окрім активних розваг, родини мали змогу пригадати історію та відповісти «Вірю чи не вірю» на питання про козаків. Усі змогли випробувати свої інтуїтивні й художні здібності. Батьки спробували повторити картини, які малювали діти, використовуючи спини як мольберт.
Єва Скопюк і Іларія Мазур зробили пісенний сюрприз і заспівали пісню «Козацькому роду нема переводу».
А на закінчення родинного свята та екскурсії всі пригостилися справжньою козацькою стравою – кулішем!