29 листопада 2022
23 листопада в 7-А класі проведено родинне свято «Михайло на білому коні…». Учні дізналися, що Михайло стоїть на сторожі закону Божого, адже зміг перемогти диявола й скинув його до пекла.
Діти розповідали, що в народі архангел Михайло вважається головним борцем проти беззаконня й несправедливості серед людей. Відзначили, що наші предки рано-вранці 21 листопада йшли на церковну святкову службу. Молилися за упокій спочилих та здоров'я живих рідних.
Здавна Михайлів день вважався завершенням весільного сезону, тому дівчата проводили в цей день народний обряд, щоб у майбутньому році вже напевне зустріти свого коханого та побудувати щасливу сім’ю.
Учні назвали народні прикмети, які пов'язані з погодою на Михайла, співставили з цьогорічним днем, визначили, яка буде зима, весна та врожай наступного року (будемо спостерігати!)
Між командами хлопців та дівчат провели вікторину «Угадай слово».
Незабутнім та яскравим під час родинного свята став квест. Діти захоплено розгадували різноманітні завдання, проявляли кмітливість, спритність, винахідливість, інколи хитрість.
Вивчаймо звичаї, традиції, вірування свого народу, утілюймо їх у своє життя, бо вони прекрасні. Ми зможемо передати їх своїм дітям! Без минулого – нема сучасного й майбутнього!