18 грудня 2024
У 6-Б класі відбулося родинне свято «Три куті». Учні та батьки зібралися разом у творчій майстерні Волинського краєзнавчого музею, щоб поринути в атмосферу різдвяно-новорічних свят.
На початку свята Людмила Мірошниченко-Гусак розповіла гостям про традиційний одяг, який українці спеціально шили та одягали на різдвяні свята. Особливе захоплення учнів викликали традиційні маски, що використовувалися нашими предками під час обряду «Маланки» в ніч перед Новим роком. З цікавістю діти слухали розповідь співробітниці музею про традиції та звичаї святкування Різдва, ділилися власним досвідом та ставили запитання. І дорослі, і діти охоче взяли участь в онлайн-грі Kahoot, що була присвячена основній страві святкового столу – куті. Переможцями стали Єлизавета Вакулюк та Ірина Бляхарчук.
Родзинкою свята став майстер-клас з приготування куті «Іди, кутя, до покуття». Об’єднавшись у три команди, діти разом з батьками приготували обрядову різдвяну страву, додавши, окрім традиційних меду та маку, горішків, в’ялених вишень, родзинок, цукатів і навіть халви. Продегустувавши всі три види куті, разом обрали найсмачнішу. Найбільше припала до смаку волинська кутя з вишнями.
Дотримуючись концепції заходу, сім’я Ірини Бляхарчук презентувала своє родинне дерево та потішила присутніх чудовим виконанням колядки. Підхопили колядування й усі присутні! Романюк Олег Олександрович, учитель музики, розповів про вивчення власного родоводу, пояснив, чому треба знати своє коріння, а також заохотив учнів обов’язково іти колядувати в різдвяні дні.
Окрасою свята стало виконання інструментальної композиції «Тиха ніч» родинним дуетом у складі Вероніки та Ольги Мельничук. Завершилася зустріч колядкою “We wish you a Merry Christmas”, яку шестикласники виконали під акомпанемент на гітарі від Дмитра Поліщука.
Вивчаємо, бережемо, примножуємо та передаємо з роду в рід багаті традиції українського народу!
Вдячні за співпрацю науково-експозиційному відділу Волинського краєзнавчого музею в особі Людмили Мірошниченко-Гусак та Світлани Чибирак, Олегу Олександровичу Романюку за музичний супровід, сім’ям Бляхарчуків, Крищуків, Галасів та Мельничуків, які активно долучилися до організації свята.