03 жовтня 2023
Заглиблюючись в історію, ми відкриваємо новий світ – світ, у якому жили наші предки. У людській долі міцно сплітаються в єдине ціле минуле, сьогодення й майбутнє. Протягом місяця ліцеїсти 4-Г класу разом із батьками працювали над родинним проєктом «Хата моя, рідна хата». Учні та батьки вивчали особливості українського житла, національні традиції, дізналися про значення оселі в житті українців. Свої дослідження та матеріали діти презентували на уроках і зробили висновок, що українська хата – це частинка культури та історії, родинне вогнище, основа буття українців.
Фінальним етапом нашого проєкту була поїздка в Музей історії сільського господарства Волині – скансен в с.Рокині. Діти брали участь у козацьких забавах, співали, каталися на конях, стріляли з лука, смакували страви української кухні, побували на екскурсії. В експозиції просто неба представлені декілька типових волинських садиб, навколо яких створені селянські двори з клунями, хлівами, криницями й тинами, є кузня та невелика дерев’яна церква. Діти ніби поринули в минуле.
Реалізувавши проєкт, ми підтвердили думку про те, що традиційна українська оселя – це не лише місце проживання, а й берегиня роду, охоронниця злагоди й дружби, осередок виховання свідомих українців з чіткою громадянською позицією. А патріотизм починається з поваги до свого рідного дому, родини.