03 грудня 2024
25 листопада 2024 року учениця 10-Б класу нашого ліцею Панькевич Людмила мала можливість долучитися до надзвичайно цікавого заходу, що проводився в місті. «Перформанс дав мені можливість краще зрозуміти себе. Він зміцнив мою впевненість та розширив бачення про мистецтво. Це унікальний шанс розвинути вміння взаємодіяти з аудиторією, створювати зв’язок між людьми та розуміти одне одного. Я навчилася передавати складні емоції без слів», – саме так про подію та її значення для себе відгукується Людмила.
А ось як про цей захід розповідає куратор та автор його ідеї Гліб Зельгін.
«Сьогодні в голові у кожного українця – рій думок. Вони переплітаються та плутаються, іноді завдають шкоди собі, іноді іншим. У кожній голові відбувається безлад. Ти не один. Але ти – єдиний, хто може розкласти думки по своїх місцях.
Можна пройти повз, або відчути чи усвідомити, спробувати розплутати самостійно, або обговорити зі співрозмовником.
Чи зрозуміти, що бути заплутаним - це нормально.
“ЗАГОЛОВОК 3.ернŌ” – це емпатичний шлях, що проведе через рій думок до відчуття самого себе та можливості зафіксувати свої думки, бути почутим.
Шляхом сучасного мистецтва ми прагнемо підняти питання невпорядкованості, заплутаності та хаотичності думок з початку війни.
Дуже важливо знаходити та розплутувати внутрішні вузли, щоб мати можливість відчувати та контролювати себе.
Перформанс “ЗАГОЛОВОК” складався з трьох частин:
1. Спочатку ти потрапляєш всередину голови. Це простір, заповнений думками різних форм. Дивись та слухай.
2. Далі - портал. Це локація для осмислення себе. Відчуй та зафіксуй.
3. Квіти тобі. Локація де можна зібрати свій вазон/квітку.Квітка - дуже короткочасна , але щиро буяє. Так і відчуття, пам'ять, емоції. Місце де можна зібрати капсулу пам'яті собі чи іншій людині.
4. "Абетка" - система рухів яку Гліб, як хореограф робив для перформансу ,,Зім'ята Пам'ять". Буде показана методом плейбек разом з Луцькими перформерами, в тому числі з театру Гармидара.
Ми пропонували пережити досвід, але глядач сам вирішував яку форму обрати для себе.
Ми влаштували перформанс для підсилення емпатії та розуміння один-одного в масштабах суспільства. Ми сподіваємось, що через досвід перебування у “чужій голові”, стане легше розуміти свою та сприймати інші. Дуже важливо знаходити та розплутувати внутрішні вузли, щоб мати можливість відчувати та контролювати себе.
Ми прагнемо посилення культурно-мистецького процесу у місті, створення точок дотику із містом та містянами.
Мистецтво – це рупор».
Куратор та Ідея, автор тексту - Зельгін Гліб
Автор фото – Микола Цимбалюк
Команда MŌN та резиденти в MŌNTAЖ центр (Вінниця)
Партнери: Театр Гармидар (Режисер та менеджерка Руслана Порицька) та ГО Алгоритм