28 вересня 2021
27 вересня, коли відзначається Всесвітній день туризму, учні Луцького НВК «Гімназії №14 імені Василя Сухомлинського» відкрили туристичний сезон у Народному етнографічному музеї «Світлиця». 2-В, 3-Г та 4-А класи початкової школи разом із класоводами Оленою Анатоліївною Кравчук, Катериною Петрівною Грищук та Іриною Василівною Стреченою дізналися про історію створення музею, раритети, які потрапили у фонди завдяки ініціативі небайдужих родин, щорічну акцію «З бабусиної скрині – на музейну полицю». Учні 4-А класу поділилися своїми знаннями з предмету «Я досліджую світ», розповівши про те, для чого потрібні музеї, які вони бувають і чому важливо берегти пам’ять про минуле.
Про традиції облаштування української хати, випікання хліба, роль печі діти почули від екскурсовода Анастасії Івченко, учениці 3(7)-А класу. Орнаментика волинської вишивки, елементи традиційного вбрання та головних уборів – це тематика екскурсії Анни Курінної (3(7)-А клас), з якою екскурсовод ознайомила юних туристів.
Тетяна Коширець, завідувач
Народного етнографічною музею «Світлиця»