03 грудня 2019
На філологічну книгарню «Відлуння «Фронтери» у читальний зал бібліотеки гімназії завітали небайдужі шанувальники та поціновувачі сучасної української літератури.
Завідувач бібліотеки Марія Іванівна Дацюк гостинно запросила вчителів-словеснгиків, предметників та класоводів, усіх, хто любить читати, на невимушений діалог та промоцію про прочитані книги, які були представлені на літературному фестивалі «Фронтера», що вдруге проходив у Луцьку 4-6 жовтня.
Філологиня Ольга Борисівна Рудницька поділилася враженнями про різноманіття книг та поважних письменників, зокрема, розповіла про нового автора Юрія Даценка та його дебютну книгу «Пастка для різника».
Математикиня Ольга Миколаївна Галюк майстерно продекламувала вірш своєї учениці, випускниці гімназії Ольги Ольхової, яка нині є членом Національної спілки письменників України і представляла свої твори на «Фронтері».
Словесники Т.Л. Киндибовська, Н.А. Метчик, Т.В. Головань представили присутнім нові книги, придбані на літературному бенкеті.
Волонтер фестивалю і наша інформатикиня Наталія Миколаївна Каліш ознайомила усіх з програмою заходів, розповіла як було організовано дійство масштабної імпрези. На фестивалі були присутні зірки сучасної літературної прози та поезії, такі як Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Тарас Прохасько, Катерина Калитко, Іван Андрусяк, Андрій Любка, Макс Кідрук, маестро Іван Малкович та інші. Зустрічі проводилися у 19-ти різних локаціях, а саме у книгарні «Є», «ГаРмИдЕр ангар-stage», музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, пабі «Oldskull», дитячій обласній бібліотеці, РЦ «Промінь», театрі ляльок, приміщенні Луцької музичної школи №1.
Супер-талановитим волонтером був наш учень 2-А кл. поч.шк. Володя Каліш. Він разом з письменником Іваном Андрусяком проводив для дітей презентації книг, майстер-класи, модерував спілкування письменника з дітьми.
Відлуння фестивалю «Фронтера» ще довго буде надихати користувачів бібліотеки гімназії ознайомитись з новинками, читати придбані книги та «дегустувати» їх.

Марія Іванівна ДАЦЮК, завідувачка бібліотеки гімназії