09 жовтня 2023
У рамках проведення Сухомлинівських днів у ліцеї було представлено виставки родинної вишивки.
Вишивка – це традиційний український вид декоративно-ужиткового мистецтва. З давніх часів в Україні традиції передавалися від покоління до покоління, від прабабусі до бабусі, від бабусі до мами, від мами до донечки. Саме тому вишивка як вид народного мистецтва дійшла до нашого часу, збережена роками, збагачена новими мотивами.
Коли в родині вишиває бабуся, мама й донечка – це дуже гарна традиція. Родинні витвори в техніці вишивки косим хрестиком, бісером, вільними оздоблювальними швами представили учениці 9-Б класу Левкович Ольга та Панкевич Людмила. Це вишиті картини, одяг, ікона, скатертина, доріжки та рушники. Роботи вражають своєю красою, умілим поєднанням мотивів і кольорів, досконалою технікою виконання. У вишитих оберегах переплітається минуле, сучасне та майбутнє.
І недаремно в народі кажуть, що в тих родинах, де вишивають бабуся, мама й діти буде все добре!