11 червня 2023

Нещодавно відбулося виїзне засідання вчителів предметної комісії трудового навчання й образотворчого мистецтва в бібліотеці Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти на персональній виставці ляльок-мотанок луцької майстрині та поетеси Наталії Бугай. Роботи, представлені на виставці, дивують своєю оригінальністю й надзвичайним розмаїттям. Творчі здобутки народної умілиці зачарували своєю неповторною красою не тільки волинян, а й мешканців різних регіонів України, шанувальників українського народного мистецтва інших країн світу, зокрема Польщі, Китаю, США.

Лялька-мотанка є зразком українського традиційного народного мистецтва та прадавнім оберегом, частинкою нашої культури. Тому цей вид народної творчості вивчається на уроках технологій та образотворчого мистецтва. Відвідування виставки викликало великий інтерес у педагогів комісії та дало початок для народження нових творчих ідей.

Ще педагоги предметної комісії відвідали ХХVІІІ обласну виставку дидактичних та методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині» й ознайомилися з авторськими напрацюваннями колег.

Великий інтерес виклакали в педагогів роботи індійського художника Шрі Чинмоя, які демонструється в міській «Арт-галереї».
Чинмой – філософ-гуманіст, поет, музикант, спортсмен і художник. Він народився 1931 року в Індії, у віці 33 роки переїхав до США. Його картини експонувалися у більш як 20 країнах світу. Шрі Чинмой створив багато абстрактних і спонтанних картин та малюнків, і його твори експонувалися по всьому світу. Твори Чинмоя надихають на життя та творчість.