17 травня в ліцеї відбувся міський семінар учителів української мови й літератури з теми «Педагогіка партнерства як одна із умов ефективної взаємодії учасників освітнього процесу в НУШ». Відкрила захід і ознайомила учасників із його програмою директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Куляк. З вітальним словом звернулася до гостей закладу керівник ліцею Марія Кардаш. Заступник директора з навчально-виховної роботи Жанна Сіміцька презентувала роботу вчителів-словесників нашого ліцею «Учитель, якого чекають учні».
Великий інтерес у присутніх викликав посібник з української мови для 5 класу Ольги Рудницької, рекомендований МОН України для використання у ЗЗСО. Автор ознайомила їх із змістом книги, дала методичні рекомендації щодо використання пропонованих у ній інноваційних методів і прийомів роботи з п’ятикласниками.
Учасники семінару побували у творчих майстернях вчителів-методистів Елеонори Ведринської, Надії Метчик, Людмили Сидорук, які поділилися з гостями своїм досвідом і творчими знахідками в роботі з учнями Нової української школи. Вони провели цікаві практичні заняття з актуальних тем: «Скаффолдинг як стратегія створення умов для покращення успішності учнів», «Технології візуалізації в сучасних освітніх трендах», «Емоційна підтримка п’ятикласників під час адаптаційного періоду».
Досвідом реалізації інтегрованого підходу до навчання поділилися з присутніми учитель зарубіжної літератури Галина Шкамарда і учитель української літератури Ольга Рудницька. Особливий інтерес у колег викликав інтегрований відеоурок у 8-В класі та воркшоп, проведений Ольгою Борисівною з членами предметної комісії вчителів-словесників.
Емоційним і незабутнім став інтелектуальний відпочинок, під час якого учасники семінару взяли участь в іграх «Мовознавча круговерть» і «Солов’їне шоу», проведених Тетяною Киндибовською й Ольгою Рудницькою. Тетяна Леонідівна також продемонструвала можливості онлайн-платформ та інтерактивних застосунків для створення навчально-пізнавальних ігор.
Своїми думками про актуальність теми семінару й результативність його проведення учасники заходу поділилися, склавши «Рюкзака вражень» і висловивши щирі слова вдячності за отриманий перспективний досвід роботи в НУШ, а також за подаровані їм нашими педагогами неймовірний позитив, щирість і гостинність.