03 листопада 2022
Бібліотекарями ліцею протягом 01-31 жовтня 2022р. проведено заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!», у яких взяли участь усі учасники освітнього процесу: учні, педагоги, батьки ліцеїстів.
У рамках місячника в ліцеї були організовані цікаві й змістовні тематичні заходи та влаштовувалися виставки у бібліотеці. Увагу користувачів привертала тематична книжкова виставка «Наш народ не здолати! Поетичний блокпост (письменники Волині про війну-2022)».
Проведено круглий стіл «Літературний фронт», на якому представлено українську сучасну літературу як засіб патріотичного виховання молоді. Учителі та бібліотекарі ліцею під час огляду книг говорили про надважливу і надзвичайно актуальну проблему – сучасні й ефективні підходи у вихованні почуття патріотизму в підростаючого покоління, формування національної свідомості ліцеїстів.
Користувачі бібліотеки постійно знайомляться з періодичними виданнями Волині, Луцька та українською періодикою, які висвітлюють події російсько-української війни і великі соціальні та економічні труднощі в країні. Для ліцеїстів проводяться інформаційні хвилинки-огляди періодики «Їх слово – це зброя!».
Учні 2-В кл. (класовод Дмитрук В.А.) під час бібліотечної години ознайомилися з книгами та дитячими періодичними виданнями. Особливо зацікавилися виставкою «Пес Патрон – з розмінування чемпіон» та «Легендарний собака-піротехнік лікує дітей і збирає гроші на ЗСУ».
Учні 2-Д кл. (класовод Хваліба Н.Л.) із захопленням розповідали про небезпечну роботу піротехніків та діяльність їхнього маленького, але відважного джек-рассел-тер’єра, що підкорив серця дітей і дорослих.
У ліцеї був ініційований збір книг – доброчинна акція «Подарунок україномовної книги Естонії» за сприяння депутатки Верховної Ради України Ірини Констанкевич. Враховуючи те, що в Естонії наразі проживає чимало біженців з України, а також українців, які мешкають там постійно, українська книжка буде для їхніх дітей незамінним засобом духовного і культурного зв’язку з Україною, а для естонців – джерелом знань про країну і народ, який бореться.
Упродовж місячника шкільних бібліотек учителі історії, класні керівники (Свинчук А.В., Коширець Т.А., Яцишин С.В., Лігерко Н.М., Василюк Д.П.) проводили дискусії в укритті «Під виття сирени починаємо прозрівати. Чи прозріємо?».
Надовго запам’ятаються учням тематичні уроки «Українець. Цим варто гордитись. Завжди. Вічно» у 10-А кл. (кл.керівник Коширець Т.А.) та «Мова – це моє національне “Я”» у 7-А кл. (кл.керівник Приймачук Н.М.).
Усі учасники освітнього процесу: батьки, учні та вчителі – взяли активну участь у благодійних ярмарках на підтримку ЗСУ «Мій знак – то поміч Батьківщині».
Учні 2-4 класів спільно з учителями трудового навчання виготовляли паперових голубів до виставки «День миру».
До свята Покрови і Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва у ліцеї проведено цікаві тематичні заходи, у бібліотеці була розгорнута книжкова виставка «Разом – до Перемоги!». Актуальною є і постійно діюча виставка «До Перемоги з Кобзарем: «Борітеся – поборете!». Нам випала ця місія сьогодні».
Організовані заходи пробуджують у ліцеїстів бажання разом, згуртовано, кожен на своєму місці робити все залежне, аби швидше прийшла Перемога.