29 вересня 2021
Саме для цього завітали у Народний етнографічний музей учні 3-Б класу початкової школи разом з класоводом Людмилою Ростиславівною Самостьян. Юні екскурсанти вже не вперше відвідали «Світлицю», але із захопленням дізнавалися про те, якими ремеслами та промислами займалися наші предки на початку ХХ ст. Іщук Єлизавета, екскурсовод музею, учениця 3(7)-А класу, вміло презентувала цей аспект життя на Волині.
Більш детально екскурсовод зупинилася на прядінні та ткацтві, адже це одне з найдавніших занять кожної селянської родини з метою отримання тканих виробів /рушників, скатертин, покривал/, а також тканини для виготовлення одягу. Традиційно цим займалися жінки, а дівчинку ще з малих років вчили прясти та ткати, шити та вишивати.
Під час екскурсії діти розглянули льон як сировину для цього виду ремесла, почули про те, як оброблялася ця рослина, перш ніж перетворитися у вишукану святкову вишиванку чи щоденну комфортну сорочку.
Тетяна Коширець, завідувач
Народного етнографічною музею «Світлиця»