13 жовтня 2021
У понеділок, 11 листопада, до Дня захисників і захисниць України в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч учнів 5-Б класу гімназії з учасниками бойових дій на Сході України – військовим кінологом Національної гвардії Володимиром Левом та головою Луцької міської організації «Спілка воїнів АТО Волині» Олегом Кобилинським.
Володимир Лев розповів цікаві факти про собак, які допомагають військовослужбовцям охороняти кордони держави. Повідомив, що після закінчення служби, собак забирають люди у сім’ї. Собаки поліпшують настрій, коли відчувають, що господар пригнічений, тому тварина зможе стати справжнім другом та членом сім’ї.
З великим інтересом і хвилюванням школярі слухали розповідь українського воїна Олега Кобилинського. Учні ставили багато запитань про умови перебування в місцях бойових дій, про те, чи носять бійці обереги, подаровані дітьми, а найбільше їх цікавило те, коли закінчиться війна. Боєць розповів про важке становище населення, особливо дітей, у зоні бойових дій, поділився враженнями від пережитого, закликав молодь виховувати патріотизм у серці ще зі шкільної парти та вірити у перемогу. У кінці зустрічі школярі висловили подяку військовим за мирне небо над головою, відвагу і самопожертву у боях за цілісність та незалежність нашої держави.