2020-2021 навчальний рік

ДатаМатеріали
18.01.Література письменників-емігрантів. «Празька школа» української поезії та її представники. Опорний конспект. Корисні посилання. Поети "Празької школи" (презентація). Є.Маланюк (презентація)

2019-2020 навчальний рік

Дата Матеріали
30.03.

Василь Симоненко. Презентація Творча біографія митця. Повторення: презентація Віршові розміри

31.03. Д. Павличко. Основні відомості про поета, перекладача (презентація). Громадянські мотиви лірики. Пісня «Два кольори», яка стала народною
31.03. І. Драч (презентація) Переосмислення жанру балади. «Балада про соняшник» - поетичний роздум про суть мистецтва, процес творчості.
01.04. Микола Вінграновський. Коротко про поета, прозаїка, кіномитця (презентація). Вселюдські, національні мотиви крізь призму «інтимного само зосередження». Вируюча пристрасть, несподівана асоціативність, буйна фантазія, образна деталь поезії «У синьому небі я висіяв ліс…». Інтимна лірика митця.
02.04. Григір Тютюнник (Новела «Три зозулі з поклоном», презентація, корисні посилання)
08.04. Ліна Костенко (презентація). Творчий шлях. Особливості індивідуального стилю (філософічність, історизм мислення, традиційність, інтелектуалізм, публіцистичність). «Страшні слова, коли вони мовчать…» - ліричний роздум про значення слова в житті людини, суть мистецтва.
09.04. Ліна Костенко (папка матеріалів з уроком, відео, презентаціями)
10.04. Дмитро Павличко (урок, життєвий шлях, відеоурок, презентація1, презентація2). Основні відомості про поета, перекладача. Пісня «Два кольори» (виконання, відео), що стала народною
17.04. Ліна Костенко. Інтимна лірика як спонука до роздумів про суть кохання
24.04. Ліна Костенко. Історично – фольклорна основа історичного роману у віршах «Маруся Чурай». Духовне життя українців через призму нещасливого кохання. Центральні проблеми: митець і суспільство, індивідуальна свобода людини.
08.05. Василь Стус. Поет як символ незламного духу, збереження людської гідності. Загальний огляд творчості. Узагальнені образи крізь призму індивідуальної долі. Поезія Стуса – зразок «стоїчної» поезії у світовій ліриці. ( «Крізь сотні сумнівів іду до тебе…», («Господи, гніву пречистого», «О земле втрачена, явися…»)
15.05. Сучасна українська література (огляд). Історико-культурна картина літератури кінця ХХ- початку ХХІ століття. Стильове розмаїття, експериментаторство, пошуки нових форм і тем. Література елітна й масова. Постмодернізм як один із художніх напрямів мистецтва 90-х рр., його риси. (презентація)